- FŐOLDAL
- FOTÓK
- CIKKEK
- A LEGJOBB FOTÓK
- FELHASZNÁLÓK
- GÉPTÍPUSOK
- SAJÁT FOTÓK
- ÚJ VÉLEMÉNYEK
- ÚJ VÁLASZOK
- FOTÓK FELTÖLTÉSE
- ISMERTETŐ
- SZABÁLYZAT
KATEGÓRIÁK
- absztrakt[?A valóság törvényszerűségeitől, összefüggéseitől tárgyi formáitól elszakadt alkotói módszer. A formák, alakzatok, fény és árnyék, valamint színek játéka sokszor eredményezhet nagyszerű felvételt. Csak jó szemre van szükség és a leghétköznapibb tárgyakból vagy egy mindennap látott és unalomig ismert épület egy részletének kiragadásával, remek fotó készülhet, melyet nézegetve - és ez a lényeg - az ember sok mindenre asszociálhat, elsőre nem is biztos hogy rájön a szemlélő, hogy mit ábrázol a kép. Híres képviselői: Moholy-Nagy László, Man Ray, H. Bayer]
- abszurd[?Egymással valószerűtlen, képtelen, olykor hihetetlen összefüggésben álló elemek (emberek-történések) egyidejű megjelenése fényképen, mely sajátosan ]
- akt[?Az emberi test fotografálása régóta foglalkoztatja az embereket. Az akt nem összetévesztendő a pornográfiával és nem feltétlenül célja a szexualitás bemutatása. A fények és árnyékok, izgalmas formákra és részletekre irányíthatják a figyelmet, ízlésesen mutatva meg mindazt, amit egyébként a ruha alá rejtünk. Elsősorban portré-objektívot érdemes használni, tehát 50-135mm-es gyújtótávval, a perspektívikus torzítást elkerülendő. Az érzékiséggel átszőtt, érzékenységgel, finom erotikus esztétikai érzékkel készült felvételek valók ide!]
- állatfotók[?Talán ez a kategóriai meghatározás szorul legkevésbé magyarázatra. Nem meglepő módon állatok fotói kerülhetnek ide. Elsősorban házi kedvencek, háztáji állatok fotói, hiszen a vadonban, természetes környezetben készült állatfelvételeknek sokkal inkább a „természet” kategóriában a helyük. Aki próbálta már lefotózni a kutyáját vagy a macskáját illetve bármilyen más kedvencét, tapasztalhatta, hogy bizony nem egyszerű feladat csak lencsevégre kapni is őket, hiszen izegnek mozognak, nemhogy olyan felvételt készíteni, amely érdeklődésre tarthat számot mások szemében is. ]
- barlangfotók[?A barlangban sötét van! Ez talán a legfontosabb tényező, ami miatt a barlangi fotózást önálló kategóriaként tárgyalhatjuk és ami a fotózás technikáját alapvetően meghatározza, de a legtöbb barlangi kép kompozíciójának is természetes eleme a sötétség. A földfelszín alatt is születnek a természet vad formáit bemutató ]
- családi/emlékkép[?Bizonyára mindenki készített már fotókat a családtagokról, barátokról, egy kedves ismerősről otthonában, vagy nyaraláskor. Legtöbbjük persze attól értékes, hogy a fotós számára kedves alanyt ábrázolnak, de ha olyan fotót készítettél, mely véleményed szerint mindenképpen érdekes lehet mások számára is, akkor válaszd ezt a kategóriát!]
- csendélet[?Szabadon csoportosított tárgyakat, virágokat, gyümölcsöket, ételeket ábrázoló műalkotás. A fotózásban témául szolgálhatnak az élettelen tárgyak, vagy a természet egyes részletei is. Egyszerűen talán úgy fogalmazható meg, hogy a szép, az esztétikus bemutatása.]
- csillagászat/égbolt[?A fotózás egyik legizgalmasabb területe az égbolt objektumainak bemutatása. Az objektívet az égboltra irányítva hosszú záridővel megörökíthető a csillagok járása, egy nagyobb teleobjektívvel vagy távcső segítségével pedig fényképezhetővé válhatnak a bolygók, csillagködök, galaxisok is. Ha valaki ennek szenteli idejét rengeteg élményben lesz része. ]
- digit. illusztráció[?A digitális fotográfia rendkívüli módon megkönnyíti dolgunkat, hogy kiélhessük kreativitásunkat, hiszen egy számítógép segítségével, csak képzeletünk szabhat határt a fotók manipulálásában. A végeredmény általában nem is emlékeztet a kiinduló felvételre, vagy egyáltalán fotóra. Több réteg alkalmazásával pl. átfedéseket érdekes hatásokat érhetünk el. De a színek megváltoztatása, vagy montázsok létrehozása is eredményezhet olyan alkotást, melyet esetleg érdemes megmutatni másoknak is. ]
- divat[?Divatbemutatókon számtalanszor látjuk a villogó vakuk százait. Stílus, elegancia, csillogás. Különös világ, melybe csak kevesek nyerhetnek betekintést. Divatbemutatón, vagy egy barát közreműködésével készült ruházati fotókat ide várjuk.]
- dokumentumfotók[?Alapkövetelménye a realisztikus ábrázolásmód, a hitelesség. A képet az élet „szerkeszti“ ezért az ebbe a kategóriába tartozó képek nem beállítottak, előre megrendezettek, megkomponáltak. Viszont előre eltervezettek lehetnek. Sőt sok esetben szükséges az előzetes felkészülés, érdeklődés a téma iránt. Az előzetes információbeszerzés segíti az alkotót abban, hogy dokumentumfotója a lehető leghitelesebb legyen. Lehet egy képben is dokumentálni valamit, azonban sokszor képsorozatok formájában tudjuk igazán egy adott cselekvés, történés, helyzet ... stb lényegét képben elmondani. Neves képviselői: Henri Cartier-Bresson, Kertész Andor, Korniss Péter.]
- életképek[?Zsánerképnek is szokták nevezni. Mindennapi életünk egy-egy jellemző jelenségének, pillanatának bemutatása. Az utcán sétáló, dolgozó emberek fotózása, mely akkor sikerülhet jól, ha észrevétlenek maradunk, ami sokszor nem is olyan könnyű, hiszen kíváncsi szempárok vetülnek a fotósra. Sokan nem szívelik ha fotózzák őket, tehát rosszalló tekintetekkel is szembetalálhatjuk magunkat.]
- elkapott pillanatok[?A megismételhetetlen, vagy különleges pillanatok megörökítése nagyon izgalmas és nehéz feladat. Nehéz, hiszen sokszor pillanatokra tűnik csak fel a téma, nincs idő komponálni sem. És izgalmas, mert egy igazán jó felvételben nagy örömünket lelhetjük.]
- glamour[?A Glamour olyan fotográfiai terület ahol az alkoto az érzékiséget, bűbájt próbálja ábrázolni, a modell segítségével, egy pillantással egy mozdulattal, akár egy kivillanó női mellbimbóval. ]
- hangulatképek[?Válaszd a hangulatfotó kategóriát, ha olyan képed van, ami tartalmilag pontosabban körülhatárolható, mint egy „egyéb”, mert a legfőbb jellemzője, hogy mások számára is értelmezhető hangulati, érzelmi töltettel bír, esetleg a fő sajátsága a gondolatiság, s ezek válnak a kép fő erényévé, nem a klasszikus kategóriákkal szemben támasztott technikai követelmények. Egy ilyen fotó témája bármi lehet: virág, portré, csiga, tájkép, vagy akár tárgy is, ha látványában kiváló, és elsősorban a hangulata miatt hat a nézőre.]
- humor[?Azt gondolhatnánk, hogy könnyű humoros fotót készíteni. Pedig igazán jót készíteni egyáltalán nem az, sőt, talán az egyik legnehezebb feladat. Attól, mert jópofán belevigyorgunk a gépbe, még nem lesz egy fotó humoros és jó is. Vicces, groteszk helyzetek megörökítésekor is törekedni kell igényes alkotás létrehozására.]
- infravörös fotók[?Optikai és digitális infravörös szűrővel készített, akár jelentős utómunkát tartalmazó infrafotók. A technika lényege egy olyan szűrő használata, mely csak az infravörös, az a látható vörös alatti hullámtartományt engedi át.]
- koncert - színpad[?Koncertek, színi- és táncelőadások, egyszóval az előadóművészetek és az előadóművészek fényképezése különleges feladat elé állítja a fotóst. Jelenlétével a legkisebb mértékben sem zavarhatja az előadókat, és mivel vaku használata csak ritkán megengedett, a meglévő, legtöbbször nem a fotózáshoz megteremtett fényben kell dolgoznia. Az előadásokról, az előadóművészekről és közönségükről készült fotókat - legyen az bármely műfaj, stílus vagy irányzat bemutatása - ebbe a kategóriába várjuk.]
- légifotók[?Valamilyen repülőalkalmatosságból készített felvétel nem mindennapi perspektívából mutatja be a tájat. A földről oly’ jól ismert térség a levegőből egészen új arcát mutatja. Nem egyszerű feladat jó felvételt készíteni, hiszen repülőgép, vagy helikopter remegését, mozgását ki kell egyensúlyozni, ehhez nagy gyakorlat szükséges. Előnyt jelenthet valamilyen optikai kép-stabilizátorral ellátott objektív használata.]
- makró[?Sokan gondolják úgy, hogy a makrófotózás kizárólag a parányi dolgok fotózásával egyenlő. Pedig valójában a közelfényképezés is idetartozik, tehát a rovarok, növények tárgyak fotói mellé ebbe a kategóriába kerülhetnek akár egy száz méter magas fa kérgéről készült közel-felvételek is. Talán ez a kategória az, amelynél a kompakt gépek tulajdonosai egyszerűbb helyzetben lehetnek, hiszen egyes típusok közelpontja egy cm is lehet, nincs szükség csereobjektívre és különböző egyéb kiegészítőkre, igaz egy komoly tükörreflexes felszereléssel érhető el a legjobb eredmény, a legnagyobb leképezési arány.]
- panoráma[?A fényképezőgép egy fotón keresztül az általunk látott tájnak csak egy meghatározott szeletét képes bemutatni. Viszont ha sok ilyen fotót egymáshoz illesztünk, akkor egy felvételen mutathatjuk meg a fotóst körülvevő tájat. Készülhet tehát ilyen felvétel sok kisebb fotó összeillesztésével, melyben számos erre „szakosodott” szoftver nyújt segítséget, illetve olyan speciális fényképezőgéppel, mely a szokványos 36x24 mm-es filmkocka-mérettől eltérően jóval elnyújtottabb képarányú felvételt készít, vagy akár úgy, hogy egy adott felvételt utólag is ilyen formátumúra vágunk.]
- portré[?A fotográfia születésével egyidős az arcképek, emberek megörökítésének igénye. Egy jó portré legtöbbször egy pillanatba és képkockába sűríti az ábrázolt egyén személyiségét, érzéseit. Minden ember egyedi és megismételhetetlen, ezért is bizonyosan mást mond egy portré annak aki ismeri az ábrázolt személyt, mint egy idegen számára. Ezért is nehéz, ha ugyan nem a legnehezebb ága ez a fotózásnak. Pár négyzetcentiméteren ábrázolni a múltat, a jelen érzéseit, magát az EMBERT, igazi kihívás. Gyakorlatilag lehetetlen megmondani mitől jó egy portré, de talán annyi mégis elvárható, hogy hiteles legyen. Készülhet portré műteremben, gondosan megvilágítva és készülhet spontán, mintegy elkapva egy pillantást, egy érzelem kivetülését az arcra a szabadban.]
- riport[?Amióta írott sajtó létezik, igény van az írások mondanivalójának, témájának kiemeléséhez egyfajta képi anyagra is. A fotográfia elterjedése előtt ezt rajzokkal oldották meg. Ahogy fejlődött a technika és elég gyorssá váltak a nyersanyagok, fényerős objektívek születtek, valamint a gépek mérete is csökkent, a rajzokat mind gyorsabban váltották fel a fotók. A riportfotó publicisztikai műfaj, valamely időszerű eseményről, jelenségről, az aktuális érdeklődés előterében álló személyiségről készített beszámoló, melynek elsődleges feladata a dokumentálás, mégis napjainkban egyre inkább igény van a művészi értékeket hordozó riportfotókra. Ha társadalmi, vagy sportrendezvényen, esetleg más közéleti történésen készült fotót szeretnél feltölteni, akkor ezt a kategóriát válaszd!]
- sport[?A legtöbb sporteseményen a profi fotósok foglalhatják el a legjobb helyeket, ahonnan jó rálátásuk van a történésekre. Viszont kis leleményességgel és szerencsével magunk is készíthetünk jó felvételeket. Ezt általában teleobjektívvel felszerelkezve érdemes elkezdeni, hiszen sokszor a témától távolról kell exponálnunk. Amennyiben valamely híres sportolót, technikai sportot vagy egy barátot sportolás közben ábrázoló felvételed szeretnéd megmutatni, akkor erre a kategóriára kattints!]
- szociofotók[?Valamely társadalmi réteg, leggyakrabban a munkásosztály életének, társadalmi, politikai helyzetének, életkörülményeinek bemutatása. Az ember mindennapi küzdelmének érzékeltetése nem könnyű, de rendkívül szép és érdekes feladat.]
- tájkép[?Az első tájképek egyidősek a fotográfia feltalálásával. Törekedhet egy tájkép arra, hogy teljesen hűen adja vissza a látottakat, de hangulatkép jellegű tájképek is léteznek. Legtöbbször nyaralás, utazás színhelyeinek megörökítése a cél. Általában jobbá tehetjük felvételünket akkor, ha az előtérbe komponálunk egy tájrészletet, ezzel adva tagoltságot a képnek és érzékeltetve a távlatokat és arányokat.]
- tárgyfotók[?A műszaki fényképezés egyik fontos területe. Mint ilyen, célja a fotón a tárgyak látványának valósághű ábrázolása. De pl. a fotóművészeti csendélet keretein belül a tárgyak esztétikai lényegük kifejezésére is törekedhet. Például műteremben a különböző világítási trükkökkel operálva készíthetjük el a legjobb felvételeket. Híres képviselője: Ansel Adams]
- természet[?Témája lehet minden, ami a természetben megtalálható. Érdekes felhőalakzatok, kőzetek, fák, virágok állatok. Célja a fényképezendő alany és annak közvetlen illetve tágabb környezetésnek megörökítése. Nincs is izgalmasabb, mint egy ritkán látott vagy azelőtt csak az állatkertben megismert állat becserkelése, és természetes környezetében való fotózása. Ide tartozik így pl. a lessátras fotózás is.]
- utcaifotók[?Az utcai fotózás ugyan jellemzően a közterületen történő fényképezésről szól, de témája általában az ember illetve ennek életvitele olyan tereken, ahol alapvetően hiányzik a négy fal nyújtotta intimitás védelme. A megnevezés ellenére nem feltétel az utca, sőt, még a városi környezet sem. Azokat a fényképeket várjuk ide, ahol érdekes, beszédes, többnyire elkapott pillanatokat sikerül lencsevégre kapni emberekről vagy embercsoportokról (esetleg házikedvencekről) egy nyilvános hely nyújtotta szabadságban. Habár a klasszikus utcaifotózást normál- illetve széles látószögű objektívekkel művelték, ma már bőven látunk példát az enyhe teleobjektívek illetve telezoomok használatára is.]
- város, építészet[?Lakóhelyünk környékén vagy egy utazás alkalmával idegen országban járva a témák kimeríthetetlen tárházát találhatjuk. Utcák látképe, jellegzetes építészeti stílusok, épületek megörökítése. Magas épületeket fotózva, sokszor kényszerülünk a gépváz megdöntésére, de ez mindenképpen azt eredményezi, hogy az épület falai összetartóak lesznek az elkészült felvételen. Célunktól függően ez lehet előny is, de általában utólagos korrekcióra szorulnak felvételeink. Létezik megoldás arra is, hogy utólag egyáltalán, vagy sokkal kevésbé kelljen „belenyúlnunk” a fotóba. Műszaki fényképezőgéppel, vagy ún. shift-objektívvel az összetartó vonalak korrigálhatók már a kép elkészülte előtt.]
- vízalatti fotók[?Mind a technikával, mind a fotóssal szemben nagy követelményeket támaszt a fotózás ezen ága. A víz egészen más közeg, mint a levegő, optikailag is teljesen másképp’ viselkedik. Jó víz alatti felvételek akkor készülhetnek, ha teljességgel a fotózásra tudunk koncentrálni, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy a vízben teljességgel biztonságban érezzük magunkat, magabiztosan mozogjunk benne. Ez búvártanfolyam elvégzésével és sok gyakorlással érhető el. Ha van az embernek kitartása és sokat gyakorol, akkor előbb utóbb elsajátítható a fotózás ezen rendkívül érdekes ága. Szerencsére ma már sok fényképezőgéphez kapható víz alatti tok.]
- feldolgozott fotók[?Ha egy fotót nézve úgy érzed, hogy valamit másképpen vagy jobban csináltál volna, akkor - amennyiben a fotó tulajdonosa ezt nem tiltotta meg – az általad végrehajtott módosítások után a véleményezésed követően válaszd a "feldolgozás feltöltése" opciót. E kategória fájlméret határa 500 kB.]
- így készült[?A kategóriába olyan képeket várunk, melyek egy - már korábban feltöltött - fotó elkészültének körülményeit mutatják be, többnyire feltüntetve az alkalmazott világítás módja egy rajz vagy werkfotó alakjában. A kategória nem pontozható, de kredittel jutalmazhatóak ezek a képek, ha a fotós segített vázlatával az alkalmazott módszerek megértésében illetve azok későbbi megvalósításában. Az ide feltöltött képek után 2,5 kreditet utalunk vissza, amennyiben a feltöltött illusztráció egy, az oldalon már megjelent fotó készítési körülményeit mutatja be és írja le. A kreditet Üzenetben kell igényelni!]
- egyéb[?Ha a feltöltendő fotó jó szívvel egyetlen másik kategóriába sem skatulyázható be, akkor ezt a kategóriát célszerű választani!]
- pályázat[?Időről időre felbukkan az oldalon egy-egy pályázat. Az aktuális pályázat fotói tölthetők ide, de csak feltöltési időszakban.]
- Online fotókiállítások[?Oldalainkon sűrűn szerepelnek kiállításokról szóló meghívók, amelyek egy-egy alkotó, vagy alkotócsoport műveinek galériában, kiállítóteremben történő ünnepélyes bemutatására invitálnak. Bár kis ország vagyunk, a távolságok még így is elég nagyok ahhoz, hogy az ország egyik felében rendezett kiállításra az ország másik feléből már csak kevesen jussanak el. Noha sok fotóklubnak és fotóművésznek van már saját web- vagy facebook oldala, ezek látogatottsága a legtöbb esetben alatta marad a lehetőségeknek. Hiába a sok jó fotó, hiába a remek weboldal, ha kevesen találnak oda. Ezen kívánunk segíteni a Fotózz!hu közösségi oldalunk új szolgáltatásával. A művészeknél a jó fotók, nálunk az infrastruktúra és a napi több ezres látogatottság A Fotózz!hu - mint Magyarország legnagyobb fotós közösségi oldala - ingyenes bemutatkozó lehetőséget kínál fotográfusoknak és fotókluboknak. A bemutatkozáshoz nincs másra szükség, mint az oldalon történő regisztrációra (egyéni fotográfus aktív regisztráció mellett is kezdeményezhet új regisztrációt, ide a kiállításokon megjelent műveit töltheti fel). Kérjük regisztrációkor felhasználói névként a fotóklub illetve fotográfus teljes nevét adják meg, pl. Ellenfény Fotóklub, vagy Nagy Gábor Sándor, valamint a már létező weboldal vagy facebook oldal címét is szerepeltessék az adatok között. Ha kiállítást csak jövőre terveznek, kérjük akkor is regisztráljanak már idén, hogy az igényeket fel tudjuk mérni és ennek megfelelően tudjuk kialakítani a megjelenések várható képét. A regisztrációt követően küldje el a fotókiállítás megnyitójának meghívóját az ir@pixinfo.com e-mail címre, s ne felejtse el közölni az e-mailben a Fotózz!hu regisztrációja felhasználói nevét. Az e-mail megérkezése után a felhasználói névhez tartozó kreditszámot megemeljük, hogy a kiállítás képei digitális formában feltölthetők legyenek. Kérjük a képek méretezésénél ne lépjék át az 1000 pixeles képmagasságot, valamint az 1200 pixeles képszélességet. A kiállítás megnyitóját követően a Fotózz!hu közösségi oldalunkra egyszerre kerülnek ki a kiállítás képei (a feltöltött képek a feltöltés pillanatában még nem kerülnek publikálásra, csak a megnyitó időpontját követően). Az így feltöltött online kiállításokról külön hírt adunk, valamint a Fotózz!hu főoldalán külön is szerepeltetjük azokat a kiállítás ideje alatt. Bízunk benne, hogy mind az alkotó közösségek, mind az egyre népesebb felhasználó táborunk egyaránt örömüket lelik majd a fotozz.hu online kiállítási lehetőségében.]
ÉRTÉKELÉSEK JÓVÁHAGYÁSA -anthrax- (4,84)
összesen: 378 darab
"Piroska" (3,8)
Ezt az értékelést kizártnak tartom, hogy el fogadod. Na mindegy. Borzalmasan unalmas kompozíción, még tudtál rontani az utómunkával és a színekkel. Glamourhoz köze sincs a képnek. Szerintem Piroska kezét valahogy szexisebben elhelyezve már megtalálhattad volna a megfelelő irányt, de a kompi attól még gyenge maradna.
András
András
A képre adott pontszám: 1.5
Luigi2008 válasza:
Ha kizártnak tartód akkor nem akarok csalódást okozni és valóban nem fogadom el :-)(pedig már fogadtam el fotómnál egyest is). Ezt itt azonban nem érzem indokoltnak, ne haragudj. "Borzalmas unalmas kompozíció"- ha nagyon akarom akkor ezt el lehet mondani elég sok képnél, és szerintem lehet simán egyszerű kompozíciót is használni. A színek az én ízlésvilágomat tükrözik és nekem azok éppen így tetszenek.(ízlés kérdése) Az hogy köze sincs a glamourhoz szintén nem értek egyet, mondjuk azon tényleg lehet vitatkozni, hogy portré v glamour-e, de talán mindkettőbe beleillik. Számomra a modell kisugárzása, érzékenysége, törékenysége beleillik ebbe a kategóriába.(az, hogy ez mennyire jön át egyén kérdése) De nem hiszem, hogy nagyon kilógna a glamour kategóriából a többihez képest. Kezeinél alább írtam, hogy azzal tényleg lehetett volna mást is kezdeni, de nekem valahogy most annyira nem baj, hogy így vannak. Szóval mert nem tetszenek a színek, nem tetszik a kompozíció és nem ebbe a kategóriába kellene rakni szerinted ez ér ennyit. Ezek nagy része én úgy érzem ízlésbeli különbségek köztünk, arról meg meg úgysem tudjuk egymást meggyőzni és nem is kell, mert így jó, hogy mindenkinek más az ízlése. Szóval ne haragudj ezt most nem fogadom el, (és pl. a javításra sem mondtál semmit, csak azt, hogy gyakorlatilag így rossz ahogy van)habár tudom, hogy nem tökéletes fotó, de nekem a hangulata színvilága jelen esetben többet ér mint a tökéletesség. (általában így vagyok vele) Köszönöm a véleményed.
Ha kizártnak tartód akkor nem akarok csalódást okozni és valóban nem fogadom el :-)(pedig már fogadtam el fotómnál egyest is). Ezt itt azonban nem érzem indokoltnak, ne haragudj. "Borzalmas unalmas kompozíció"- ha nagyon akarom akkor ezt el lehet mondani elég sok képnél, és szerintem lehet simán egyszerű kompozíciót is használni. A színek az én ízlésvilágomat tükrözik és nekem azok éppen így tetszenek.(ízlés kérdése) Az hogy köze sincs a glamourhoz szintén nem értek egyet, mondjuk azon tényleg lehet vitatkozni, hogy portré v glamour-e, de talán mindkettőbe beleillik. Számomra a modell kisugárzása, érzékenysége, törékenysége beleillik ebbe a kategóriába.(az, hogy ez mennyire jön át egyén kérdése) De nem hiszem, hogy nagyon kilógna a glamour kategóriából a többihez képest. Kezeinél alább írtam, hogy azzal tényleg lehetett volna mást is kezdeni, de nekem valahogy most annyira nem baj, hogy így vannak. Szóval mert nem tetszenek a színek, nem tetszik a kompozíció és nem ebbe a kategóriába kellene rakni szerinted ez ér ennyit. Ezek nagy része én úgy érzem ízlésbeli különbségek köztünk, arról meg meg úgysem tudjuk egymást meggyőzni és nem is kell, mert így jó, hogy mindenkinek más az ízlése. Szóval ne haragudj ezt most nem fogadom el, (és pl. a javításra sem mondtál semmit, csak azt, hogy gyakorlatilag így rossz ahogy van)habár tudom, hogy nem tökéletes fotó, de nekem a hangulata színvilága jelen esetben többet ér mint a tökéletesség. (általában így vagyok vele) Köszönöm a véleményed.
Klaudia (4,69)
A képen minden a helyén van, penge éles ahogy azt el is várhatjuk. Ami zavar a bőrszín. Tudatosan vagy sem ezt nem tudhatom meg, de így sehogy nem jó.
Megnézném ff-ben.
András
Megnézném ff-ben.
András
A képre adott pontszám: 4
Lhotse 8516m (4,94)
Amitől nálam rendben van egy tájkép, azt Te mind megoldottad. Egyensúly, rend és a plusz.
Mellé egy nagyon szépen kiexponált kép.
Gratula!
András
Mellé egy nagyon szépen kiexponált kép.
Gratula!
András
A képre adott pontszám: 5
? (4,53)
Miután menyasszony szerintem . Igen? lehetne a címe. A kép nekem tetszik. Erős a kontraszt a menya és a pisztoly között, de talán ettől lett jó. Kompozícióra semmi extra. A kézbe bele vágtál, de sebaj.
A képre adott pontszám: 4.6
Megérte visszanézni és kattintani. Nagyon jó életkép. Igazából minden a helyén van. :)
Grat
Grat
A képre adott pontszám: 5
Dezsi bácsi II (4,56)
Dezsi bácsi II (4,56)
Nem is kell, de ne hogy már ez egy példás jól szerkesztett portré legyen. Ne viccelj már! De ha úgy gondolod legyen ötös, csak abból nem tanulsz egy picit sem. Bár lehet, hogy szerinted nem is kell és akkor minek koptatom a billentyűzetet.
Zoran_2 válasza:
Neked kell eldöntened miért koptatod, és hogy érdemes volt vagy sem. Te leírtad, én elfogadtam, járt a kredit is, de leírtam, hogy én más szempontokat veszek figyelembe ... Vagy szerinted egyet kellett volna értenem,ha én nem így látom? Az lett volna az egyetlen és helyes válasz? Másként látom tudattam veled - ennyi történt.
Nem tudom miért hozod fel a pontszámot immáron másodszor? - én egy szóval sem említettem, és semmi bajom a pontszámoddal.
Neked kell eldöntened miért koptatod, és hogy érdemes volt vagy sem. Te leírtad, én elfogadtam, járt a kredit is, de leírtam, hogy én más szempontokat veszek figyelembe ... Vagy szerinted egyet kellett volna értenem,ha én nem így látom? Az lett volna az egyetlen és helyes válasz? Másként látom tudattam veled - ennyi történt.
Nem tudom miért hozod fel a pontszámot immáron másodszor? - én egy szóval sem említettem, és semmi bajom a pontszámoddal.
Dezsi bácsi II (4,56)
Szerintem, ne bonyolódjunk, bele! A sablonosság igencsak távol áll tőlem és a munkáimtól! Örülök, hogy ismét ráakadtam valakire aki nehezen viseli, ha nem ötöst kap a képére, és nem szereti, ha kritikát kap. Ezért jó ide járni így egy évben kétszer, ahogy én is csinálom :)
Jó fényeket neked!
Jó fényeket neked!
Dezsi bácsi II (4,56)
Nem értem! Ha csak a jobb oldalát használod a képnek akkor felborul, egyensúlyt tudsz bármivel teremteni, de ha a szemet elvezeti az nem jó. Márpedig egy fehér rács ige is a szemet eltereli a főtémáról. Ha homogén lenne a háttér akkor a fejtartás iránya miatt nem lenne hibátlan, viszont a balra kinézéssel teremtenél rendet a képen. Remélem ez így nem tűnik BUTAságnak!
Zoran_2 válasza:
Szerintem túl sablonosan, betanult szabályok alapján nézed a képet, és közben a fontosabb dolgokat mindettől nem vetted észre.
Persze ez is egyfajta látásmód. Elfogadtam, de abban is biztos vagyok, hogy holnaptól nem kezdek el aszerint fotózni, ahogy leírtad javaslatban, és kínosan ragaszkodni bizonyos olyan szabályokhoz amik nem tesznek hozzá a kép mondanivalójához (igaz el sem vesznek belőle) - ezért tartom az ilyesmikhez ragaszkodás butaságnak.
Szerintem túl sablonosan, betanult szabályok alapján nézed a képet, és közben a fontosabb dolgokat mindettől nem vetted észre.
Persze ez is egyfajta látásmód. Elfogadtam, de abban is biztos vagyok, hogy holnaptól nem kezdek el aszerint fotózni, ahogy leírtad javaslatban, és kínosan ragaszkodni bizonyos olyan szabályokhoz amik nem tesznek hozzá a kép mondanivalójához (igaz el sem vesznek belőle) - ezért tartom az ilyesmikhez ragaszkodás butaságnak.
wall-e (4,95)
Nagyon ötletes, szépen vezetett kép. A fák lombja által adott keret is nagyon tetszik. Szép kép :)
A képre adott pontszám: 5
Dolgos méh (3,34)
Indokolatlanul ferde a kép. Tudom így komponáltad, de hogy miért az nekem rejtély. A háttér sem az igazi. Az élesség persze hibátlan, de jelen esetben egy picit kevés vígasz.
A képre adott pontszám: 3
Dezsi bácsi II (4,56)
Jó részletgazdag portré. A háttérben lévő rács nekem zavaró. Nem adja jól ez egyensúlyt a képnek, viszont a szemet kicsit elcsavarja.
A képre adott pontszám: 4
grófi Kastéy, Nagykároly (3,66)
Nekem tetszik. Talán egy picit erősnek tűnik a sok fehér, de nagyban nagyon jól visszaadja a tél hideg hangulatát.
Falra vele.
Falra vele.
A képre adott pontszám: 5
Én (3,25)
Nekem nagyon kontraszt hiányos. Igazából a háttér elmosás sem elegendő, így kicsit rendetlen a háttér.
A képre adott pontszám: 3
Borongós Budapest (4,85)
Nagyszerűen elrendezett kép. A lépcsősor vezeti a szemet a főtéma irányában. Tetszik, hogy nincs szét szaturálva, visszaadva a borongós hangulatot. Falra vele :)
A képre adott pontszám: 5
Hajnal. (3,79)
Izgalmasak a színek, viszont szvsz, nagyon nem jól van elhelyezve a főtéma. Túl középre. Igazából a gyenge pont a fa a képen. Könnyű innen , de csak a lesnek kéne a képen lenni valami kreatívabb perspektívából, nagyon erősítené a képet.
A képre adott pontszám: 3
Falevél (3,7)
Minimál, szeretem az ilyen képeket! Kicsi észrevétel, ha a jobb harmatpontba komponálod akkor az árnyéka szépen befut a képbe, és a dőlés is befelé irányul. Így egy kicsit kidől a képből. Az árnyék meg izgalmassá tehette volna. Függetlenül tetszik!
A képre adott pontszám: 4
Nyár volt... (4,96)
Kicsit elbeszélünk egymás mellet. Ezért nem járok erre az oldalra, mert nem lekutyáztam a képed, és nem kötegszem. Csupán egy kép értékelésnél az első három másodperc alatt eldől hova viszi a szemet a kép. Nem a modellen akadt meg elsőre és ez hiba, tetszik nem tetszik. Másrészt sajna a zoom optika sosem ad olyan képet mint a fix és a 135-ös igencsak jó optika, miután szinte csak fixeket használok, tapasztalatból tudom és nem csak tökéletes fényviszonyok mellet jó, és használható. Harmadrészt dicsértem a munkádat, munkáidat és igen a véleményemhez tartom magam, talán némi szakmai tapasztalatra is hivatkozhatnék. Jelzem ezekkel a hibákkal én ezt a képet vagy nagyon megdolgozom utómunkával, vagy át sem adom, de inkább ilyen beállított helyzetben, már a beállításnál kiküszöbölöm a problémát. Még egy apróság! A fix megtanít komponálni és ezt sokan elfelejtik. 168 mm voltál ezt egy fixel simán kimozgod és valszeg észleled a hibákat. Sajnálom, hogy nem jó irányú kritikának veszed, ha valaki nem mindjárt hasra esik a képed előtt.
Részemről lezártam! További jó fényeket kívánok.
Részemről lezártam! További jó fényeket kívánok.
ningbo válasza:
Érdekesen reagálod le, ha valaki nem ért egyet a véleményeddel. A modellfotográfia teljesen más körülményeket, technikát és technológiát kíván meg, mint a természetfotó. Én nem keresném (valószínűleg nem is találnék) hibát a képeidben - nem a szakterületem. Az, hogy Te eltévedsz olyan területre is, amiben szintén nem vagy járatos, az nem baj, csak nem kellene erőltetned az álláspontodat.
Kikerestem neked két obinak a leírását, ismertettem álláspontomat velük kapcsolatban, sőt még meg is invitáltalak egy igazán nívós kiállításra - mégis azt emlegeted, hogy a kritikádat nem veszem jó irányban, holott leragadtál az objektív bizonygatásánál.
Szíved joga. Szép képeket.
Érdekesen reagálod le, ha valaki nem ért egyet a véleményeddel. A modellfotográfia teljesen más körülményeket, technikát és technológiát kíván meg, mint a természetfotó. Én nem keresném (valószínűleg nem is találnék) hibát a képeidben - nem a szakterületem. Az, hogy Te eltévedsz olyan területre is, amiben szintén nem vagy járatos, az nem baj, csak nem kellene erőltetned az álláspontodat.
Kikerestem neked két obinak a leírását, ismertettem álláspontomat velük kapcsolatban, sőt még meg is invitáltalak egy igazán nívós kiállításra - mégis azt emlegeted, hogy a kritikádat nem veszem jó irányban, holott leragadtál az objektív bizonygatásánál.
Szíved joga. Szép képeket.
Nyár volt... (4,96)
Pazar kép. Viszont számomra van néhány gyenge pont rajta, és ha nem haragszol inkább a hibákat taglalnám. A háttérben lévő fehér pont, folt elviszi a tekintetett, szintén a háttérben a deszka vége kettévágja a hölgy fejét igazából ez adta az indíttatást az írásra, picit mész még jobbra és a modellt is elforgatod akkor a kéz mellet fut ki a deszka és máris nem zavaró. Szintén a háttérben (jobra fent) az erős zöld foltot egy pici utómunkával lehetne gyengíteni ami szintén elviszi a szemet.
Na a pozitívum, azt már elmondták a többiek. Megnéztem a többi képed és nem értem miért nem dolgozol 135/2 L vel, Neked már az való!
Úgy gondolom egy ilyen szintű fotósnak mint Te kell az ilyen apróságokkal foglalkozni.
üdv András
Na a pozitívum, azt már elmondták a többiek. Megnéztem a többi képed és nem értem miért nem dolgozol 135/2 L vel, Neked már az való!
Úgy gondolom egy ilyen szintű fotósnak mint Te kell az ilyen apróságokkal foglalkozni.
üdv András
ningbo válasza:
Alaphelyzetben pár dologban nem értünk egyet.
Egyrészt, a háttérben lévő pontról alkotott véleményem már alább részleteztem, gondolom olvastad - nem szeretném ismét leírni.
Másrészt - magad is tudod,természetfotós révén - a háttér elmosása kellően semlegesíti a jelentőségét. Jelen esetben a deszka említése éppen ezen oknál fogva számomra a hibakeresés kategória.
Kérdésedre a 135/2-vel kapcsolatban csak annyi, hogy a modellfotográfiában a gyújtótávolságánál fogva gyakorlatilag használhatatlan.
http://www.traumflieger.de/objektivtest/open_test/canon_135_2/overview.php
Az ára nincs arányban a minőségével - harmadannyiért jobb minőségű és használható objektív is van a piacon.
http://www.traumflieger.de/objektivtest/open_test/canon_85/overview.php
Emellett már megtanultam az évek alatt, hogy nem a felszerelés ára és minősége a döntő, hanem az utómunka kivitelezése. Ezt a képet egy 350D -vel is meg lehet csinálni, vagy akár egy kompakttal is. 900x600 felbontást nem nehéz már elérni, a minőségi különbség csak a nagyméretű nyomatoknál érzékelhető.
Ha szeretnéd látni is a különbséget, ajánlom a Dunaplaza emeletén a "NŐ" c. kiállítást - szerintem nagyon tanulságos, emellett egy különleges élmény a megtekintése.
Üdv
Alaphelyzetben pár dologban nem értünk egyet.
Egyrészt, a háttérben lévő pontról alkotott véleményem már alább részleteztem, gondolom olvastad - nem szeretném ismét leírni.
Másrészt - magad is tudod,természetfotós révén - a háttér elmosása kellően semlegesíti a jelentőségét. Jelen esetben a deszka említése éppen ezen oknál fogva számomra a hibakeresés kategória.
Kérdésedre a 135/2-vel kapcsolatban csak annyi, hogy a modellfotográfiában a gyújtótávolságánál fogva gyakorlatilag használhatatlan.
http://www.traumflieger.de/objektivtest/open_test/canon_135_2/overview.php
Az ára nincs arányban a minőségével - harmadannyiért jobb minőségű és használható objektív is van a piacon.
http://www.traumflieger.de/objektivtest/open_test/canon_85/overview.php
Emellett már megtanultam az évek alatt, hogy nem a felszerelés ára és minősége a döntő, hanem az utómunka kivitelezése. Ezt a képet egy 350D -vel is meg lehet csinálni, vagy akár egy kompakttal is. 900x600 felbontást nem nehéz már elérni, a minőségi különbség csak a nagyméretű nyomatoknál érzékelhető.
Ha szeretnéd látni is a különbséget, ajánlom a Dunaplaza emeletén a "NŐ" c. kiállítást - szerintem nagyon tanulságos, emellett egy különleges élmény a megtekintése.
Üdv
Szivárvány a föld alatt (4,79)
Ha kedveled a jó képeket, akkor Lájkold a Fotózz.hu új Facebook oldalát, illetve az ott megjelenő legjobb képeket, hogy a barátaidnak is legyen minden nap miben gyönyörködniük.
